Ten artykuł bada zalety i wady izolacji celulozowej. Ten nierecyklingowy typ izolacji jest nie tylko łatwopalny, ale również podatny na osiadanie. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji! Oprócz zmniejszenia kosztów energii, celuloza ma również tendencję do osiadania i nie jest pakowana w schludny sposób. Wymaga umiejętności przy montażu i jest trudna w obsłudze. Jednak jej zalety są niezaprzeczalne: celuloza zmniejsza rachunki za energię i jest ekologiczna, ale nie jest to najbardziej przyjazny dla środowiska materiał.
Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z hr3.pl
izolacja celulozowa jest nierecyklingowym rodzajem izolacji
Izolacja celulozowa jest nierecyklingowa i często jest traktowana chemikaliami w celu opóźnienia ognia i zwalczania szkodników. Instalatorzy mogą stosować celulozę w nowym budownictwie lub w istniejących domach, jako luźno wypełnioną izolację na poddaszach lub gęsto zapakowaną w ściany i podłogi. Dodanie wody podczas instalacji pomaga celulozie przylegać do ścian i podłóg, zwiększając retencję ciepła i tłumiąc hałas.
zmniejsza zużycie energii
Agencja Ochrony Środowiska ustanowiła wytyczne dotyczące zaopatrzenia w produkty do izolacji budynków. Celuloza spełnia wszystkie te wymagania, a nawet więcej. Celuloza zawiera również włókna drzewne pochodzące z recyklingu, co oznacza, że na każde 100 funtów izolacji celulozowej przypada od 80 do 85 funtów papieru gazetowego pochodzącego z recyklingu. Usuwanie odpadów stałych w Ameryce jest coraz większym problemem, a makulatura stanowi znaczną część tego strumienia. Izolacja celulozą może pomóc społecznościom w utrzymaniu niższych rachunków podatkowych, przyczyniając się jednocześnie do czystszego środowiska.
jest łatwopalna
Prawdopodobnie słyszałeś już wcześniej zdanie „izolacja celulozą jest łatwopalna”, ale czy wiesz, że ma ona również niską odporność na ogień? Celuloza jest wytwarzana z papieru i przechodzi przez procesy zwane pirolizą i termolizą, a także jest poddawana działaniu środków opóźniających palenie. Te zabiegi mogą uczynić celulozę bardziej odporną na ogień, ale mają również tendencję do degradacji w czasie. Niektóre substancje chemiczne używane do uodparniania celulozy na ogień to siarczan amonu, który wytwarza kwas siarkowy, który jest żrący dla metali. Dlatego wielu instalatorów wybiera celulozę, która została poddana obróbce chemicznej za pomocą boraksu lub kwasu borowego.
jest podatna na osiadanie
Podczas izolowania domu celulozą należy być świadomym ryzyka związanego z osiadaniem. Z tego powodu powinieneś zwiększyć grubość celulozy o 20 procent. Na szczęście dobrym sposobem na zwalczenie tego problemu jest dodanie wełny mineralnej lub izolacji z włókna szklanego zamiast celulozy. Obie te opcje są bardzo skuteczne w rozwiązywaniu rozliczonych problemów z izolacją poddasza. Oto jak.
jest to składnik płuczek do oczu
Składnikami płuczek do oczu są zazwyczaj woda i celuloza. Woda jest cienką, lepką cieczą, a sam płyn do płukania oczu jest zwykle wykonany z wody. Jednak niektóre płyny do oczu zawierają rozpuszczalny składnik, taki jak karboksymetyloceluloza (CMC). Celuloza jest stosowana jako środek konserwujący w płukankach do oczu, ponieważ pomaga płukance do oczu zachować warstwę śluzową.
jest to składnik gazety
Insolacja celulozą to świetny sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania i chłodzenia oraz stworzenie większej przestrzeni wewnątrz domu. Materiał ten jest wykonany z odpadów gazetowych, które często są traktowane chemikaliami, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. Istnieją cztery rodzaje izolacji celulozowej: sucha celuloza, natryskiwana celuloza, stabilizowana celuloza i niskopyląca izolacja komórkowa. Istnieje również wiele różnych produktów celulozowych.
nie nadaje się ona do ponownego wykorzystania
Jest kilka powodów, dla których warto rozważyć izolację celulozową, a jednym z nich jest ochrona środowiska. W przeciwieństwie do włókna szklanego, celuloza jest wykonana z przetworzonego papieru gazetowego. Włókna są traktowane nietoksycznymi związkami boranu, które stanowią około 20% wagi materiału. Dzięki temu jest ona odporna na pleśń, ogień i owady. Ponadto, izolacja celulozowa może zaoszczędzić Ziemi 3,2 miliona ton papieru gazetowego rocznie. Do jej produkcji zużywa się również mniej energii niż w przypadku włókna szklanego. Zwolennicy celulozy twierdzą, że w procesie produkcyjnym zużywa ona 200 razy mniej energii pochodzącej z ropy naftowej.
Podobne tematy